Kontaktný formulár

Tieto portréty sú pre Katku terapiou. Vystihli jej ženskosť a prirodzenosť

Katarína Sekereš je life kouč a osobná trénerka. Ľuďom pomáha zmeniť stereotypy, nastaviť zdravý životný štýl, aj zdravo schudnúť, ak to potrebujú. O portrétoch, ktoré pre ňu nafotil Matt Rybanský, mala jasnú predstavu. Vyniknúť na nich mala jej prirodzenosť a ženskosť.

Neretušovaná tvár a telo so všetkými chybičkami, ktoré prichádzajú vekom, deťmi, starosťami aj radosťami. Za svoje vrásky, za jazvy na tele ani na duši, sa totiž Katka rozhodne nehanbí.

Čo mali o tebe portréty Matta Rybanského povedať?
Nosnou témou bola ženskosť, sila a krása osobnosti ženy. Mnohé ženy, ktoré stretávam a s ktorými pracujem, sú zaujímavé, krásne, napriek tomu sú veľmi neisté a málo sebavedomé. Môže za to tlak zo stránok časopisov a reklám, ktoré zobrazujú dokonalé ženy, no retušované. Je to virtuálna krása, ilúzia, ktorej sa ťažko ktorákoľvek z nás vyrovná. Väčšiu hodnotu má silná osobnosť ženy, tej sa však, žiaľ, venuje málo pozornosti.

Aký je tvoj životný štýl, čo miluješ a čo ťa ťahá dopredu?
Snažím sa pracovať na sebe po fyzickej, mentálnej aj duchovnej stránke. Som multipashionista, teda človek, ktorý nachádza vášeň v mnohých odvetviach. Keď sa človek rozvíja iba v jednom odbore, stane sa z neho špecialista, no môže zúžiť svoj pohľad na svet, aj schopnosť porozumieť a akceptovať odlišnosti. Dôležitá je pre mňa rovnováha. Logika verzus emocionalita, fyzická krása verzus mentálna a duchovná, snívanie verzus schopnosť stáť pevne nohami na zemi.

Portréty ťa teda mali vystihnúť takú, ako sa opisuješ?
Áno, veľmi som v to dúfala. Priala som si, aby z nich bolo cítiť moje hodnoty, radosť, prirodzenosť, intuíciu, profesionalitu a originalitu.

Podarilo sa to?
Podarilo. Fotenie bolo dokonca bez Make-UPu, moja pokožka totiž alergicky zareagovala na krém. Tak veľmi som si priala vyzerať čo najprirodzenejšia, že som nakoniec Make-UP ani nemala :-)
Na tých fotografiách som JA. Ja, keď som zamyslená, ja, keď som smutná, ja, keď som šťastná, bláznivá, rozšafná, vášnivá, tancujúca. Matt zachytil všetky odtiene mojej osobnosti. Som z nich veľmi šťastná, keď si ich prezerám, je to ako terapia. Kedykoľvek si budem neistá sama sebou, pozriem sa na tie fotografie a budem na seba hrdá.

V čom bolo podľa teba tajomstvo úspechu?
Výborný fotograf a to, aby fotografovaná osoba bola zrelou osobnosťou – bez ohľadu na vek. Človekom, ktorý vie, kým je a nepotrebuje sa na nič hrať. To sa mi na tých fotografiách páči najviac. Aby to vyšlo, musí medzi nimi fungovať dôvera, pochopenie aj profesionalita. Čerešničkou na torte bola moja obľúbená hudba, ktorá hrala v pozadí.