Kontaktný formulár

Fotil som borcov, ktorí bežali kvôli nevyliečiteľne chorým deťom

Dvadsaťštyri hodín bežali nadšenci pod lanovkou na Kolibu, aby podporili činnosť Hospicu Plamienok, ktorý sa stará o nevyliečiteľne choré deti.


Keď som dostal ponuku fotografovať pre tento charitatívny projekt, nemohol som povedať nie. Podnikatelia, hoci aj jednotlivci, akým som aj ja by sa mali obetovať a odovzdať to, čo vedia, pokiaľ ide o skvelú myšlienku. A tou Ultralanovka určite je! Jeho organizátori chcú totiž upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku na veľmi závažnú tému, predčasnú smrť dieťaťa.

Beh sa začal presne o polnoci 1. apríla. Trasa mala tri kilometre, prevýšenie 186 metrov a úlohou bežcov bolo zdolávať ju hore-dole stále dokola po dobu 24-hodín. To je teda poriadna výzva, čo poviete. Dvadsaťjeden bežcov spolu napokon nabehalo priam symbolický 3333 kilometrov. Najviac, úžasných 144 kilometrov! odbehol Patrik Hrotek. Úsek k lanovke a dole absolvoval neuveriteľných 48-krát. Pred týmto výkonom, ale aj pred výkonmi ďalších chalanov, skláňam klobúk dole. Aktívne som sa totiž chcel pôvodne zapojiť aj ja, no na potvoru som ochorel, a tak si budem musieť počkať na príležitosť o rok.

Patrik

A ešte k môjmu fotografovaniu. Účastníkov behu som fotografoval pred ním a po ňom. Čakal som, že na fotografii „po“ budú vyzerať unavenejšie, ale sú to takí makači, že ani takéto výkony ich tuším vôbec nerozhádzali. Na záver pripájam ešte slová organizátora behu Martina Urbaníka. „Chcem sa ti za ultra bežcov aj za priateľov z detského hospicu Plamienok a ich klientov z hĺbky duše poďakovať za pamätné fotografie “PRED a PO”. Všetkým zúčastneným ultras zostane vďaka tvojim fotkám spomienka na túto ultra charitatívnu noc navždy vrytá do pamäte. Vďaka za ústretovosť, ochotu a maximálne profesionálny prístup. Práca s tebou bola pri všetkých tých organizátorských povinnostiach zábavou a osviežením. Výsledok skvelý, stačí zaloviť v profilových fotkách účastníkov.“ Aj ja ďakujem za možnosť podporiť podujatie s takou silnou myšlienkou.